Yaşlı Bakım Merkezleri

İstanbul'un seçkin yaşlı bakım merkezlerinden biri olan Kumsal Yaşlı Bakım Merkezi ve Huzurevi olarak bu hassas dönemin hasarsız atlatılabilmesi, misafirlerimizin yaşları ve yaşamlarından zevk alabilmeleri için onlara hem huzurlu bir aile ortamı hem de psikoterapi ile destekleyici müdahalelerde bulunmak suretiyle kaliteli ve üretken zaman geçirmelerini sağlayacak pozitif bir yaşam alanı sunmaktayız.

Teknolojik ilerlemeler sonucu tıbbi alanda da gelişmeler görülmüş ve ortalama yaşam süresi artmıştır. İçinde bulunduğumuz dünyanın yaşlı nüfusu da buna paralel olarak yükseliş göstermiş ve toplumumuz içindeki bu özel nüfusun beklentilerini karşılamak konusunda yetersiz kalmıştır.Toplumumuzdaki en önemli yapı taşı olan aile kurumunun da rollerini yitirmeye başlamasıyla yaşlı bakım sorunu ortaya çıkmış ve bu süreçte de devreye yaşlı bakım merkezleri girmiştir.

Bir Fransız atasözü "Gençler ümitleriyle, yaşlılar anılarıyla yaşarlar." diyor.

Biz bir yaşlı bakım merkezi olarak yaşlı bakım uygulamalarımızı 1995 yılında Dünya Sağlık Teşkilatının sağlıklı yaşlanmayı ve yaşlılığı verimli geçirebilmeyi öngördüğü "Yaşlanma ve Sağlık" programına uygun olarak düzenlemiş bulunmaktayız.

Yaşlı bakım merkezleri; hayati önem arz eden psikolojik, sosyal ve bedensel aktivitelerin sağlanması, bu aktiviteleri yerine getirmek konusunda yardıma muhtaç olan kişilere destek sağlamaktadır.
WHATSAPPHEMEN ARA