Doğru Yaşlı Bakım Merkezi Nasıl Bulunur?

Doğru Yaşlı Bakım Merkezi Bulmak için;

Biz sunduğumuz yaşlı bakım merkezi bul hizmetiyle konuklarımıza yeni ve yüz güldüren anılar kazandırmayı hedefliyoruz.
Yaşlılar için sıhhatli ve sevinçli yaşamak tıpkı mevsimler gibidir. Biz yaşlı bakım merkezi bul olarak konuklarımızın alanında mühim işlere imza atmış fizyoterapistlerimiz eşliğinde meydana getirilen egzersizlerinden sonrasında her gün fotoğraf çizme, mandala boyama, kozalak boyama, ebru sanatı benzer biçimde güzel duyu etkinliklerden; satranç,yapboz yapma gibi zihinsel; bowling, halat atma, örgü örme, kurabiye yapımı gibi yetenek etkinliklerine kadar birçok alanda kaliteli zaman geçirmelerini sağlıyor ve onlara güzel mevsimler sunuyoruz.

Teknolojik ilerlemeler sonucu tıbbi alanda da gelişmeler görülmüş ve yaklaşık ömür süresi artmıştır. İçinde bulunduğumuz dünyanın yaşlı nüfusu da buna paralel olarak yükseliş göstermiş ve toplumumuz içindeki bu özel nüfusun beklentilerini karşılamak konusunda yetersiz kalmıştır.
Toplumumuzdaki en önemli yapı taşı olan aile kurumunun da rollerini yitirmeye başlamasıyla yaşlı bakım sorunu ortaya çıkmış ve bu süreçte de devreye yaşlı bakım merkezleri girmiştir.
Yaşlılık sadece fiziksel değil, psikolojik ve sosyal sorunları da beraberinde getirebildiğinden son aşama kırılgan ve üstünde durulması elzem olan bir süreçtir.

Biz Kumsal Yaşlı Bakım Merkezi ve Huzurevi olarak bu duyarlı devrin hasarsız atlatılabilmesi, misafirlerimizin yaşları ve yaşamlarından zevk alabilmeleri için onlara hem huzurlu bir aile ortamı aynı zamanda psikoterapi ile destekleyici müdahalelerde bulunmak suretiyle kaliteli ve üretken vakit geçirmelerini sağlayacak olumlu bir ömür alanı sunmaktayız.

Hayatımızın bir hakikatı olan "zamana" karşı koyamamak ve yaşlanmak fizyolojik bir süreçtir. Bu sürecin akabinde de bakıma ihtiyaç duymak kaçınılmazdır.
Yaşlı bakımı; yaşamsal önem arz eden psikolojik, sosyal ve bedensel aktivitelerin sağlanması, bu aktiviteleri yerine getirmek mevzusunda desteğe muhtaç olan kişilere yardımcı sunulmasıdır.
Biz yaşlı bakım merkezi bulmak isteyenler için yaşlı bakım uygulamalarımızı 1995 senesinde Dünya Sağlık Teşkilatının sıhhatli yaşlanmayı ve yaşlılığı bereketli geçirebilmeyi öngördüğü "Yaşlanma ve Sağlık" programına uygun olarak düzenlemiş bulunmaktayız.

Bir Fransız atasözü "Gençler ümitleriyle, yaşlılar anılarıyla yaşarlar." diyor.

WHATSAPPHEMEN ARA