Yakınımda Huzurevi Ücretleri

Yaşlı huzurevine müracaat ederken ile dikkat edilen şey yakınımızda huzurevi oluşudur. Buna göre önce uzmanlar tarafından huzur evinin hangi kısmına uygun olduğu araştırılıyor ve araştırma sonucuna göre normal huzurevi ya da özel bakım ünitesine yerleştiriliyor.

Yakınımda huzurevi ücretleri araştırılırken uzak mesafede olan huzurevlerinden daha avantajlı durumdadır. Huzurevi tercihinde bulunan kişiler yakınlarını daha yoğun ziyaret edebilecekleri için fazlasıyla önem arz etmektedir.

Huzurevi Ücretlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Huzurevi sakinleri; görevli doktor ve hemşirelerimizce her gün verilen poliklinik hizmetinden yararlanıyor, ileri tetkik ve tedavi için doktorlarımız müdahale ediyor veya ilgili hastanelere sevk ediliyor. Ayrıca uzman doktor tarafından önerilmesi durumunda Fizik Tedavi Ünitemizden yararlanabiliyor.

Yakınımda huzurevi ücretleri değerlendirilirken huzurevine ait teknik özellikler göz önünde bulundurulmalıdır.

Huzurevine kabul; sosyal çalışmacı, gerontolog, sosyolog ve psikologlardan oluşan ekip tarafından yapılıyor. Kabul edilen yaşlıların huzurevine uyum sağlaması, uyum problemi gösteren yaşlıların sorunlarının saptanarak çözümü, yaşlıların yakın çevresi ile olan sosyal ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla çeşitli psiko-sosyal programlar yürütülmektedir.
WHATSAPPHEMEN ARA