Yoğun Bakım Sonrası Bakım

İnsan yaşamı boyunca çeşitli evrelerden geçmektedir.

Değişken bir kavram olan yaşlılık ise insan yaşamının son evresidir.

Yaşlılıkla birlikte aktiviteler yavaşlamakta ve hayata duyulan fiziksel ve psikolojik memnuniyet de azalmaktadır.

Günümüzde gözlemlenen olgu yaşlılığın bireysel bir sorun olmaktan çıkarak toplumsal bir sorun boyutu kazandığı yönündedir.

İnsanlar yaşlılık evresinde daha sık hastalanmakta ve birçoğu kronikleşen bu sağlık problemleri nedeniyle yoğun bakım ünitelerinde yaşamlarını sürdürmek zorunda kalmaktadırlar.

Yoğun bakım sürecini atlatan yaşlılarımız için ise yoğun bakım sonrası bakım çok daha önemli bir hal almaktadır.

Yoğun Bakım Sonrası Bakım

Tüm bu sağlık sorunları ve yoğun bakım süreçleri yaşlıların yaşam kalitelerini ve memnuniyetleri etkilemektedir.

Özellikle alzhemier,demans, malnütrisyon, idrar kaçırma, işitme/görme yetisi bozuklukları ve yatalak olma gibi ekstra bakım gerektiren tüm bu hastalıklar ancak uzmanların gözetiminde hafifletilebilmektedir.
Biz Kumsal Bakımevi olarak yoğun bakım sonrası yaşlı bakımını önemsemekte ve uzman kadromuz ile yaşlılarımızı topluma, sosyal hayatlarına oryante etmekteyiz.

Yaşlılarımızın bu kritik dönemi en az hasarla atlatabilmeleri için tıp, sosyal hizmet, psikoloji, fizik tedavi gibi çeşitli disiplinlerin ortak çabası ile yoğun bakım sonrası bakım hizmetini eksiksiz şekilde vermekteyiz.

Yoğun bakım sonrası bakım için etkili egzersizlerin belirlenmesi, ortopedik yatak seçimi, hijyenik bir ortamda hastanın ihtiyaçlarının karşılanabilmesi hususunda Kumsal Bakımevi olarak konforlu bir yaşamın kapılarını aralayan bir hizmet sunuyoruz.
WHATSAPPHEMEN ARA