Yatalak Hasta Bakım Evi

Sağlıklı bir yaşlı özelinde sorunlar genellikle sosyal, kültürel ve psikolojik boyutlarda iken; ilerleyen yaşla birlikte baş gösteren metabolik hastalıklar hayatı oldukça sıkıntılı bir hale sokabiliyor. İhtiyaç duyulan bakım en iyi şekilde sağlansa bile; bunu sağlayan kişinin üzerindeki sorumluluk duygusu kişinin kendisinin ve sosyal çevresinin olumsuz yönde etkilendiği bir gerçek. Bu noktada yatalak hasta bakım evi gerekli donanıma sahip uzman kadrosuyla ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

Yatalak Hasta Bakım Evi

Yaşlıların değerlendirilmesinde fonksiyonel, fiziksel, sosyal, çevresel ve psikolojik değerlendirmeyi kapsayan profesyonel ekiplerin bulunduğu merkezler önem arzetmektedir.

Yatalak hasta bakım evi konusunda uzman kadromuz ile Kumsal Yaşlı Bakımevi ve huzurevi olarak profesyonel hizmet vermekteyiz.

Kumsal Yaşlı Bakım Merkezin’de doktor, hemşire, yaşlı bakım personeli, sosyal hizmet uzmanı, psikolog, fizyoterapist ve beslenme uzmanından oluşan deneyimli bir ekip tarafından yaşlı bakım hizmetleri yürütülmektedir.

Kumsal Yaşlı Bakım Merkezi ve Huzurevi olarak psikolojik açıdan amacımız; Yatalak hasta bakım evi ve konuklarımızın yaşamdan zevk almasını sağlamak, psikoterapi ile destekleyici müdahalelerde bulunmak, bilişsel becerileri geliştirmek, nitelikli ve üretken zamanlar geçirerek ileri yaşta psikolojik destek noktasında pozitif gelişmeler göstermektedir.

Yaşlı bireyler, birbiriyle etkileşim gösteren birçok faktörün kompleks etkilerinin yoğun olarak hissedildiği kişiler olup, bu yaş gurubuna yaklaşım diğer branşlardan farklıdır. Sadece tıbbi değil, aynı zamanda psikolojik, sosyoekonomik, çevresel, ailesel, yatalak hasta bakım evi vb. değerlendirmeleri de gereklidir.

WHATSAPPHEMEN ARA