Özel Yaşlı Bakım Evleri

Özel yaşlı bakım evleri tercih edilirken dikkat edilmesi gerekenler

Özel yaşlı bakım evleri hijyenin yanı sıra yataklarında olan çarşafların kırışıklıkları bile rahatsız olmalarına neden olabilir. Bu sebeple yatak çarşafları her zaman ütülü ve gergin bir şekilde yataklarına örtülmelidir.

Biz Kumsal Yaşlı Bakım Merkezi ve özel yaşlı bakım evleri olarak ve bu hassas dönemin hasarsız atlatılabilmesi, misafirlerimizin yaşları ve yaşamlarından zevk alabilmeleri için onlara hem huzurlu bir aile ortamı hem de psikoterapi ile destekleyici müdahalelerde bulunmak suretiyle kaliteli ve üretken zaman geçirmelerini sağlayacak pozitif bir yaşam alanı sunmaktayız.

Yapılan araştırmalar ve istatistikler, başta batı bölgesi olmak üzere ülkemizde ortalama yaşam süresinin giderek uzayacağını ve yaşlı nüfusun artacağını gösteriyor. Yaşlı nüfus olarak tanımlanan büyüklerimizin yaşam kalitesini artırmak hepimizin önceliği olacak.Kumsal Yaşlı Bakım Merkezi; 17 yıllık bir deneyim, tam donanımlı birimler, güvenilir uzman kadro, sosyal tesis, özel terapi merkezi ve doğa içinde yer alan konumuyla özel yaşlı bakım evleri bambaşka bir deneyim sunuyor.

Yaşlıların değerlendirilmesinde fonksiyonel, fiziksel, sosyal, çevresel ve psikolojik değerlendirmeyi kapsayan profesyonel ekiplerin bulunduğu merkezler önem arzetmektedir.


Özel yaşlı bakım evleri konusunda uzman kadromuz ile Kumsal Yaşlı Bakımevi ve huzurevi olarak profesyonel hizmet vermekteyiz.

Kumsal Yaşlı Bakım Merkezin’de doktor, hemşire, yaşlı bakım personeli, sosyal hizmet uzmanı, psikolog, fizyoterapist ve beslenme uzmanından oluşan deneyimli bir ekip tarafından yaşlı bakım hizmetleri yürütülmektedir.

Yaşlı bireyler, birbiriyle etkileşim gösteren birçok faktörün kompleks etkilerinin yoğun olarak hissedildiği kişiler olup, bu yaş gurubuna yaklaşım diğer branşlardan farklıdır. Sadece tıbbi değil, aynı zamanda psikolojik, sosyoekonomik, çevresel, ailesel, özel yaşlı bakım evleri vb. değerlendirmeleri de gereklidir.

WHATSAPPHEMEN ARA