İstanbul Bakımevleri

Günümüz şartları düşünüldüğünde pek çok insan çeşitli nedenlerden sebep bakımlarının gerçekleştirileceği bir bakımevi arayışına girmektedir.
Yaşlı nüfusun yadsınamaz kısmının İstanbul şehrinde ikamet ettiği düşünüldüğünde İstanbul Bakımevleri bu arayışın önemli bir kısmını oluşturmaktadır.
İnsanlar belli bir yaş aralığına geldiğinde birtakım günlük ihtiyaçlarını gideremezler ve bakımevlerinin bu açığı kapatmasını isterler. Kumsal Yaşlı Bakım Merkezi olarak 17 yıllık tecrübemiz ile İstanbul Bakımevleri içinde güven veren, hassas yaklaşımız ile bir fark yaratmış bulunmaktayız.

Çünkü bizlere başvuran yaşlılarımızın ne kadar hassas olduklarını asla göz ardı etmeden bakıma muhtaç yaşlılarımıza gerekli hizmetleri sunmaktayız.
İstanbul Bakımevlerinden biri olan Kumsal Yaşlı Bakım Merkezi için yatağa bağlı veya ayakta ama yaşlı olan bireylerimizin buluşma noktası, diyebiliriz.
Samimi ve uzman bir kadroya ihtiyaç duyan yaşlılarımız ya da yoğun çalışma tempoları nedeniyle aile büyüklerine istemsizce de olsa vakit ayıramayan bireyler için İstanbul Bakımevlerinden biri olan Kumsal Yaşlı Bakım Merkezi en iyi tercih olacaktır.

Sizlere bu süreçte ne tür hizmetler sağladığımızı kısaca belirtelim:

Her yaşlımız için ayrı bir yatak ve 7/24 ihtiyaç anında ulaşabileceği vardiyalı sistemle çalışan personeller bulunmaktadır. Bu eğitimli personeller gece veya gündüz fark etmeksizin yaşlılarımızı her an kontrol etmekte ve gerektiği anda acil temizlik işlemlerini gidermektedirler.

• Gün içinde yürüyüşlerinde ve yapmak istedikleri kişisel temizliklerinde yardımcı olmaktadırlar.
• Her gün düzenli olarak yatak çarşafları değiştirilmekte ve yatak düzeniyle hijyenine dikkat edilmektedir.
• Beslenme sisteminde doktorumuzun uygun gördüğü şekilde yaşlılarımıza özel diyet programıyla hareket edilmektedir.
• Bilinci açık kendi işlevlerini görebilen yaşlılarımıza her beslenme sonrasında diş fırçalanması için yardım edilmektedir. Kişisel bakımlarında yaşlımızın da istediği kadarıyla her bakımında yardımcı olunmaktadır.
• Yatağa bağlı veya ayağa kalkabilir yaşlılarımızın hepsinde fizyoterapistimizin uygun gördüğü şekilde çeşitli egzersiz uygulamaları yaptırılmaktadır. Hareketsizlikten ötürü yaşlılarımızda farklı sıkıntılar meydana gelebileceğinden, her yaşlımızın vücudunun ihtiyacı olan ve kaldırabileceği boyutta egzersizlerle yaşlımızın yaşama tutunması desteklenmektedir.

Psikolojik açıdan kendilerini güvende ve iyi hissedebilmeleri adına yaşlılarımıza İstanbul Bakımevlerinden olan Kumsal Yaşlı Bakım Merkezi olarak personellerimizin sabırlı, güler yüzlü olmaları bizim için son derece önemlidir. Küçük bir çocuk kadar alıngan olabilen yaşlılarımız, bir başkasına muhtaç olma durumlarından ötürü zaten kendilerini kötü hissettikleri için bakımında yardımcı olacak kişinin en ufak bir yanlış hareketi olumsuzluklarla sonuçlanabileceğinden Kumsal Yaşlı Bakım Merkezi olarak bu konuda işini seven, özverili ve alanında en iyi ekiple çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
WHATSAPPHEMEN ARA