Huzurevi

Huzurevine neden ihtiyaç duyarız?

Hayatımızın bir gerçeği olan "zamana" karşı koyamamak ve yaşlanmak fiziksel bir süreçtir. Bu sürecin akabinde de bakıma ihtiyaç duymak kaçınılmazdır. Yaşlı bakımı; dirimsel ehemmiyet arz eden psikolojik, sosyal ve bedensel aktivitelerin sağlanması, bu aktiviteleri yerine getirmek konusunda yardıma muhtaç olan kişilere destek sunulmasıdır. Biz bir huzurevi olarak yaşlı bakım uygulamalarımızı 1995 yılında Dünya Sağlık Teşkilatının sağlıklı yaşlanmayı ve yaşlılığı verimli geçirebilmeyi öngördüğü "Yaşlanma ve Sağlık" programına müsait olarak düzenlemiş bulunmaktayız.

Huzurevi; belli bir yaşın üstünde hayatını tek başına idame ettirmekte zorlanan yaşlıların 24 saat ve yaşam boyu bakımlarının yapıldığı, sosyal bir ömür sunan ve bir çok zaman ücretli bakım merkezidir.

Özel olarak fizik tedavi ihtiyacı olan kişilere fizyoterapist tarafından meydana getirilen bireysel değerlendirmeyle tespit edilen sorunlara yönelik kişiye hususi hazırlanan fizyoterapi ve rehabilitasyon programı uygulanmaktadır.

Huzurevi firmalarını karşılaştırırken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan temel noktalar bulunmaktadır. Tesislerin karşılaştıracağınız özellikleri fiyatlandırma mevzusunda size yardımcı olurken, aynı zamanda satın alacağınız hizmetin niteliğini de belirleyecektir.

Kurumuzda huzurevi olarak 55 yaş üzerindeki herhangi bir desteğe gereksinim duymayan bireylere de konaklama ve bakım hizmeti vermekteyiz. Belirli bir yaştan sonra insanoğlu kendilerini sadece ve toplumsal yaşamdan kopmuş hissedebilirler ve bu konum hem kişi aynı zamanda yakınları açısından üzücü bir durumdur. Kişinin sosyalleşmesi, huzurevi ihtiyacı, kendi yaşıtlarının olduğu bir ortamda yaşamına devam etmesi onun ruhsal ve fiziksel sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Denizin ve gökyüzünün mavisinin buluşmuş olduğu, huzurun ve mutluluğun kavuştuğu, ömrünüze ömür katacak, eviniz gibi ağırlanacağınız, her daim alaka göreceğiniz bir yaşam alanı hazırladık.Sizi sağlıkla ve güvenle yaşayacağınız bir Kumsal’a çayır ediyoruz. Kumsal huzurevi ; huzuru, doğası, güvenli ortamı, ev konforuyla ile şimdi sizleri bekliyor.

WHATSAPPHEMEN ARA