Fizyoterapi Nedir?


Fizyoterapi; kas iskelet sistemi problemleri, nörolojik hastalıklar, kronik ağrı ve kansere bağlı özürlülük gibi akut ve kronik problemlere bütünsel olarak yaklaşan bir tıp dalıdır.

Fizyoterapi, bireylerin fonksiyonel kapasitesini arttırmak, özürlülüğü önlemek ve iyileştirmek, bireyin günlük yaşamında bağımsız duruma gelmesini sağlamak ve yaşam kalitesini arttırmak amacıyla yapılır.

Kurumumuzda inme sonrası, kazalara bağlı sinir hasarı, romatolojik hastalıklar, kas eklem hastalıkları, bel boyun fıtıklarında ağrının azaltılması amacıyla lisans mezunu fizyoterapistler tarafından fizik tedavi uygulamaları yapılmaktadır.

Ayrıca egzersiz yapmasında sakınca bulunmadığı hekim tarafından tespit edilen bireylerin uygun egzersiz programlarıyla genel iyilik halinin arttırılması ve sakatlıkların önlenmesi sağlanır.

Kurumumuzda fizyoterapi hizmeti; doktor, fizyoterapist, hemşire, psikolog, diyetisyen ve hasta bakım personelinden oluşan multidisipliner bir ekip tarafından verilmektedir.

Kumsal Yaşlı Bakımevi olarak uzman fizyoterapistlerimizin eşliğinde ziyaretçilerimizin sağlıklarına kavuşmalarına yardımcı olmaktayız.
WHATSAPPHEMEN ARA