Ergoterapi

Ergoterapi, anlamlı ve amaçlı aktivitelerle kişinin sağlığını ve refahını geliştiren, kişinin günlük yaşam aktivitelerine katılımını sağlayan iş ve uğraş terapisidir.

Kişinin ilgisini stres faktörlerinden uzaklaştırıp, farklı yönlere kanalize etmek, olumsuz düşüncelerden uzaklaşıp, olumlu düşünmeyi sağlayacak uğraşıyı bulmak ergoterapistin önceliğidir.

Bazı kişiler ilgi alanlarını çok çabuk keşfedip bu aşamayı kolay geçerken, bazıları için psikolog ve sosyal hizmet uzmanı gibi profesyonellerin yardımına ihtiyaç duyulabilir.

Ergoterapi

Ergoterapi çalışmaları; terapötik anlamı olan, kişinin mevcut potansiyelini ortaya çıkarabilecek, rahatsızlığı nedeniyle etkilenen becerilerini geri kazandırmaya ya da geriye kalan becerileriyle hayatını daha fonksiyonel geçirmesini sağlayan çalışmalardır.

Kumsal Yaşlı Bakım Merkezinde konuklarımızın daha kaliteli zaman geçirmelerini sağlayacak psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve fizyoterapistten oluşan multidisipliner bir ekip tarafından ergoterapi çalışmaları yürütülmektedir.
WHATSAPPHEMEN ARA