Alzheimer Hastalığı

Günümüzde tıbbi uygulamaların gelişmesiyle yaşam süresi de buna paralel olarak artış göstermiştir.

Yaşlı nüfusun artmasıyla da ileri yaşta görülen hastalıklar hem bireyin hayatını etkilemiş hem de toplumsal sorunlar oluşturmaya başlamıştır.

Bu hastalıklar sadece fiziksel problemlerle sınırlı kalmayıp zihinsel bazı dejenerasyona maruz kalınması ile ortaya çıkan Alzheimer’ı da %50 / %80 oranında görülen hastalıklardan biri haline getirmiştir.

Alzheimer beyinde bazı bölgelerde nöron dediğimiz sinir kaybı ve metabolik aktivitede azalma ile birlikte hatırlatmayı, duygusal kontrolü, konuşmayı etkileyen ilerleyici bir hastalıktır.

Başlangıçta ilerleyen yaşın doğal bir getirisi olarak görünen basit bellek bozukluklarıyla kendini gösteren Alzheimer hastanın mental işleyişini yerine getirememesi ile yaşam kalitesini düşüren ve ciddi bakım gerektiren bir hastalıktır.
Biz Kumsal Bakımevi olarak Alzheimer hastalığında verdiğimiz tedaviyi hastanın yaşam kalitesini arttırıcı özellikte düzenledik.

Alzheimer Hastalığı

Alzheimer’da hastalık süreci hastalığın ilerleyici boyutu nedeniyle hastaların sürekli değişimler yaşamalarına ve aile üyelerinin yaşantılarının olumsuz etkilenip zorlaşmasına yol veren bir süreçtir.
Kumsal Bakımevi olarak Alzheimer hastalığında psikoloji, fizyolojik ve sosyolojik alanlarda bakım sorumluluğunu eksiksiz olarak üstlenmekteyiz.

Bu süreçte temel rolümüz hastalarımızın davranışsal sorunlarının giderilmesi ve aile üzerindeki bakım yükünün azaltılıp hasta ile sağlık çalışanlarımız arasında kilit role sahip olan iletişim unsurunu oldukça kuvvetli hale getirmektir.
Kumsal Bakımevi olarak Alzheimer hastalığının uzun süreci ve toplumda bu hastalığa dair oluşan "çaresizlik" algısını yıkan bir tedavi yürütmekteyiz.

Hastalarımıza bakım veren ekibimize yaşayabilecekleri olası sorunların en aza indirilmesine yönünde kurumsal düzeyde literatüre uygun olarak danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.
WHATSAPPHEMEN ARA